پوشاک بزرگی اطلاعیه

پوشاک بزرگی

هرگونه مطالب غیر مجاز و عرف جامعه در سایت جایی ندارد

سایت دانلود فیلم و آهنگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ثبت شده است.

چرا اعتماد به نفس خیلی اهمیت دارد؟ مهم است چون به شما عزت نفس، قاطعیت و شجاعت می‌دهد. زمانی که به خود اعتماد داشته باشید از ریسک کردن ترسی ندارید و سعی می‌کنید کارهای جدیدی انجام دهید. برای یک زندگی موفق و شاد داشتن اعتماد به نفس ضروری است و اکثر مردم زمانی که فردی را دارای اعتماد به نفس می‌بیند، تحسین می‌کنند.

وقتی که با اعتماد به نفس باشید اجازه نمی‌دهید که حرف و رفتار مردم در شما تأثیری داشته باشد و چیزی را به دل نمی‌گیرید. اکثر مردم اعتماد به نفس ندارند. اما با این حال می‌توان آن را به وجود آورد. با تغییر ذهنیت و نگرش خود نسبت به زندگی می‌توان اعتماد به نفس را در خود شکل داد. در اینجا تعدادی راهکار برای داشتن اعتماد به نفس ارائه می‌کنم:

۱٫ در مورد آنچه تاکنون در زندگی خود انجام داده‌اید بیندیشید

حتی اگر شکست و ناکامی را در زندگی تجربه کرده‌ باشید مطمئناً موفقیت‌ هایی هم داشته‌اید. این موفقیت‌ها حتماً نباید بزرگ باشند، بلکه می‌تواند چیزهای ساده باشند. مثل نمره خوب گرفتن در مدرسه یا دانشگاه، ترفیع رتبه در محل کار، سازش کردن با همسایگان خود، گرفتن گواهینامه رانندگی یا یادگیری شنا. فکر کردن درمورد این دستاوردها باعث می‌شود که شما متوجه شوید که شما در زندگی خود موفقیت هم داشته‌اید و همیشه شکست نخورده‌اید. این باعث می‌شود حس بهتری نسبت به خود و زندگی‌تان پیدا کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

۲٫ به جای تمرکز بر نداشته‌ها و آنچه که به دست نیاورده‌اید بر داشته‌ها و دستاوردهای خود تمرکز کنید

چرا ذهنتان  از ناکامی‌ها پر شده است؟ اگر شما به شکست فکر کنید منتظر آن خواهید بود و آن را به زندگی خود جذب می‌کنید و اعتماد به نفس خود را اینطور از بین می‌برید.  فکر کردن به موفقیت را جایگزین فکرها و نمایش چیزهای منفی در ذهنتان کنید. خودتان را در جایگاهی که واقعاً می‌خواهید باشید، ببینید و زندگی را آنگونه که می‌خواهید به جلو ببرید. اگر بتوانید نمایشی از موفقیت را در ذهن خود داشته باشید آن را به زندگی خود جذب خواهید کرد. این فرآیند اعتماد به نفس شما را شکل می‌دهد.

۳٫ فهرستی از دستاوردها و موفقیت‌های خود را روی کاغذ بنویسید

برای شکل گیری اعتماد به نفس گامی دیگر بردارید و فهرستی از دستاوردهای خود را بنویسید و گاهی به آنها نگاه کنید. شاید بگویید که هرگز در زندگی موفقیتی نداشته‌اید. شما دارید اشتباه می‌کنید. شاید موفقیت‌های بزرگ را تجربه نکرده باشید اما اگر دقت کنید حتی اگر گهگاهی هم شده موفقیت‌های کوچکی داشته‌اید. پختن کیک خوشمزه، داشتن ارتباط خوب با همسرتان یا به پیاده روی رفتن هر روزه همه این ها می‌تواند موفقیت در نظر گرفته شوند.

self confidence

۴٫ درمورد استعداد و توانایی‌های خود فکر کنید

یک زمان مشخصی را هر روز برای فکر کردن درمورد توانایی‌ها و استعدادهای خود بگذارید. راه‌هایی را بیابید تا آنها را تقویت کنید و از آنها بهره ببرید. نگویید که هیچ مهارتی ندارید. هرکسی مهارت‌هایی دارد. شما فقط باید آنها را پیدا کنید.

۵٫ اراده خود را تقویت کنید

عدم اعتماد به نفس با نداشتن اراده مرتبط است. اگر اراده خود را قوی کنید همزمان اعتماد به نفس شما هم افزایش می‌یابد. اراده قوی به معنای عزت نفس، قاطعیت و اعتماد به نفس بیشتر است.

۶٫ اهداف کوچک و ساده را معین کنید

اهداف کوچک و ساده‌ای را که در سر دارید و خواهان دستیابی به آنها هستید، مشخص سازید. این به شدت اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد. من درمورد اهداف واقعاً کوچک صحبت می‌کنم از قبیل تمیز و مرتب کردن کمد لباس، دعوت دوستان به منزلتان، یادگیری شنا یا مرخصی گرفتن و خوشگذرانی کردن در یک روز. این عمل حس بهتری به شما می‌دهد و اعتماد به نفس شما را تقویت می‌‌کند.

۷٫ نگرش مثبت خود را بیشتر کنید

به جای تمرکز بر اتفاقات منفی و منتظر رویدادهای بد بودن بر امور مثبت تمرکز کنید و منتظر نتایج خوب باشید. اگر شما ذهنیتی منفی دارید چنین کاری آسان هم نیست. اما با مقاومت شما می‌توانید عادات ذهنی خود را تغییر دهید و نگرشی مثبت را برای خود ایجاد کنید. اگر شما تلاش کنید که از تمام افکار  منفی دست بکشید و در صحبت‌هایتان آنها را به کار نبرید، برای شما کمک کننده خواهد بود.

۸٫ با خود گفتگوهای انگیزشی داشته باشید

هر تفسیر منفی را که در ذهنتان است، کنار بگذارید. ثابت قدم باشید و اجازه ندهید که افکار منفی مربوط به خود و زندگی‌تان به ذهنتان راه یابند. باید ذهن آگاهی داشته باشید و اجازه ندهید که نجواهای منفی در ذهن تان ادامه پیدا کنند. شما می‌توانید اعتماد به نفس را ایجاد کنید. این قابل دسترسی است.

راهکارهای ارائه شده کمک کننده خواهد بود که شما اعتماد به نفس خود را شکل دهید. در برخی موارد شما به راهکارهای بیشتری نیاز خواهید داشت. زمانی که قاطعیت، اعتماد به نفس و عزت نفس به شدت کاهش یافته باشد شما به یک کمک حرفه‌ای مثل مشاور یا روانشناس نیاز دارید. آنها به شما کمک می‌کنند که علت‌یابی کنید و شما را راهنمایی می‌کنند که چگونه آنها را به دست آورید.

” کسی که خود را باور کرده است دیگر نیازی به متقاعد کردن دیگران ندارد. وقتی از این که فقط خودت هستی خرسند باشی و خود را با کسی مقایسه نکنی یا رقابت نداشته باشی همه به تو احترام خواهند گذاشت.”  

«لائوتسه»

” منفعل بودن، شک و ترس به بار می‌آورد و عمل کردن اعتماد به نفس و شجاعت. در خانه ننشین و فقط فکر کن، بزن بیرون و انجامش بده. هر کاری (هرچند جزئی)، برای رسیدن به هدفم انجام می‌‌دهم گامی برای پیشرفت برداشته‌ام؟”    

«دیل کارنگی»

قبل از اینکه کاری را انجام دهید باید انتظاراتی از خود داشته باشید.”     

«مایکل جُردن»

اگر خود به خویشتن اعتماد نداری، دیگران هم به شما اعتماد نخواهند کرد”   

«جان ماکسول»

” زندگی برای هیچ کس آسان نیست. اما که چه؟ باید پشتکار و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس داشته باشیم. باید باور کنیم که هر یک برای انجام کاری استعداد داریم و آن کار باید انجام شود.”      

«ماری کوری»

“هرچه قدر کارتان را بهتر انجام دهید، خودتان را بیشتر دوست خواهید داشت و اعتماد به نفستان نیز افزایش خواهد یافت.”   

«برایان تریسی»

“مشکلاتتان را بر ماسه‌ها بنویسید و موفقیت‌هایتان را بر سنگ مرمر.”  

«پرمودا باتر» 

مطلب اگر اعتماد به نفس ندارید حتما این مطلب را بخوانید در سایت بزرگ پوشاک بزرگی

0 نظر تا کنون ارسال شده است.